W dniu 11 listopada Gmina Tarnowiec Świętowała 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się o godzinie 9:30 koncertem patriotycznym, w wykonaniu zespołu "Tarnina" pod kierownictwem Marty Kapały. Był to moment, w którym muzyka i piękne słowa przypominały o ważnych wartościach narodowych.

11 listopada w Tarnowcu

Bezpośrednio po koncercie odbyła się msza święta w intencji Ojczyzny, którą celebrował Kustosz Sanktuarium, ks. Kanonik Paweł Knurek wraz z księżmi prałatami Aleksandrem Radoniem i Kazimierzem Tomasikiem.

Po Eucharystii odbył się przemarsz pod Pomnik Grunwaldzki. Dowódca uroczystości, Komendant Gminny ZOSPRP w Tarnowcu, Jarosław Lula, poprowadził pododdziały na plac pod pomnikiem, gdzie nastąpiło podniesienie flagi państwowej i odegranie hymnu państwowego.

święto niepodległości w Tarnowcu

Izabela Sorys, uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Jedliczu, odczytała apel poległych. Następnie złożono kwiaty przez Wójta Gminy Tarnowiec Agatę Augustyn, Sekretarza Gminy Przemysława Majkę, Skarbnika Gminy Anetę Świdrak, Przewodniczącego Rady Gminy Jarosława Pękalę, Wiceprzewodniczących Rady Gminy Tadeusza Śmietanę i Teresę Grzesik oraz przybyłe delegacje.

Na zakończenie uroczystości, Wójt Gminy Tarnowiec Agata Augustyn wygłosiła przemówienie, podkreślając znaczenie tego wyjątkowego dnia. W swoim wystąpieniu podziękowała wszystkim obecnym, a także organizatorom za zaangażowanie w przygotowanie uroczystości.

Zobacz galerię


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.