Dwie oferty wpłynęły w postępowaniu na przebudowę Ronda Solidarności w Krośnie wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Co dalej z planowaną inwestycją?
Dzisiaj (14 listopada) nastąpiło otwarcie ofert w postępowaniu "Przebudowa drogi powiatowej nr 1983R (ul. Podwale) w Krośnie wraz z przebudową skrzyżowania z ulicami: marszałka J. Piłsudskiego (nr 1986R, nr 119574R), ul. Legionów (nr 1986R), ul. S. Okrzei (nr 1982R) w zakresie: drogi dla pieszych, drogi dla pieszych i rowerów, przejść dla pieszych i dla rowerów oraz peronu przystankowego wraz z dojściem do peronu".
Miasto otrzymało na ten cel 1,4 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Chęć przebudowy Ronda Solidarności zgłosiły dwie firmy. Jednak ich oferty przewyższają planowaną przez Miasto Krosno kwotę na tą inwestycję, czyli 1 778 000,00 zł brutto.
Rejon Budowy Dróg i Mostów z Krosna zaproponował wykonanie zadania za 2 337 455,10 zł a spółka ARMANCO z Krosna za 2 371 411,96 zł. Teraz będą przeanalizowane złożone oferty i dopiero wówczas poznamy decyzję odnośnie tego przetargu.

Dr Tomasz Soliński, zastępca prezydenta Krosna powiedział, że planowane zmiany mają za zadanie poprawić przede wszystkim bezpieczeństwo, głównie pieszych, w rejonie Ronda Solidarności koło poczty.

Zgodnie z przyjętymi założeniami, między innymi ma zostać wykonana nowa nawierzchnia, wprowadzone dodatkowe oznakowanie poziome i pionowe, tak aby kierowca z wyprzedzeniem mógł wybrać odpowiedni kierunek jazdy, a także wydzielone dodatkowe pasy. Ma się pojawić również dodatkowe przejście dla pieszych, zjeżdżając ul. Piłsudskiego od starego cmentarza oraz odcinek ścieżki rowerowej - powiedział Tomasz Soliński.

Wszystko to ma spowodować nie tylko poprawę bezpieczeństwa, ale również upłynnienie ruchu w tym rejonie miasta.Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.