Od czwartku 16 listopada nagrań spotkań i wykładów otwartych organizowanych przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie można słuchać jako podcastów.
W dniu premiery zostały udostępnione cztery odcinki w ramach czterech cykli od lat realizowanych przez Uczelnię: Wielkie Pytania w Nauce; Przybij Piątkę Nauce; Zdrowe Relacje, Zdrowa Psychika oraz w Labiryncie Świata. Nowe odcinki będą pojawiać się dwa razy w miesiącu.

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie od lat organizuje wykłady, seminaria i spotkania otwarte, które budzą zainteresowanie nie tylko studentów, ale szerokiego grona odbiorców. Gośćmi słuchowiska byli do tej pory między innymi: ks. prof. Michał Heller, prof. Krzysztof Zanussi, Anna Dymna, prof. Krzysztof A. Meissner, prof. Jerzy Bralczyk, czy śp. prof. Jerzy Vetulani.

- Nagrania wykładów cieszą się ogromną popularnością na platformie WSIiZ na You Tube, co jest dla nas powodem do dumy. Obecnie, w ramach misji popularyzacji wiedzy i upowszechniania kultury, najbardziej wartościowe treści zaczynamy udostępniać także w formie podcastów - mówi dr hab. Andrzej Rozmus, prof. WSIiZ, Rektor WSIiZ.

Jako pierwsze dostępne są już następujące podcasty: "Chcesz mieć rację czy relację?" z udziałem dr Ewy Woydyłło-Osiatyńskiej, "Jak dbać o klimat, jeść zdrową żywność i nie głodować?" - wykład prof. Tadeusza Pomianka, "Jak mówić, żeby nas słuchano?" - wykład prof. Jerzego Bralczyka, "Wojna w Ukrainie oczami korespondenta" - zapis rozmowy z reporterami Pawłem Pieniążkiem i Wojciechem Jagielskim. Kolejne odcinki będą pojawiać się dwa razy w miesiącu, ich tematyka będzie dotyczyć m.in. odkryć naukowych, psychiki i relacji międzyludzkich, wydarzeń społecznych i politycznych oraz zrównoważonego rozwoju.

- Liczę na to, że podcasty znajdą liczne grono słuchaczy zainteresowanych nauką, kulturą, bieżącymi wydarzeniami ze świata polityki czy również rozwojem osobistym i szeroko rozumianym zdrowiem. Poprzeczka jest ustawiona wysoko, bo najbardziej popularny film na profilu WSIiZ na YouTube, czyli wykład "Jak mówić, aby nas słuchano" prof. Jerzego Bralczyka, ma obecnie 8 milionów 200 tysięcy wyświetleń, więc trudno będzie ten rekord pobić, ale wszak nie o rekordy tu chodzi, a o upowszechnianie treści o wysokiej wartości w formie bezpłatnej i jak najbardziej przystępnej - podkreśla Rektor Rozmus.

Podcasty w ostatnich latach stały się jednym z bardziej popularnych formatów komunikacji. Dostarczają nie tylko rozrywki, ale są także wartościowym źródłem informacji na przeróżne tematy - od wiadomości ze świata, przez naukę i kulturę, aż po osobiste historie. Dają możliwość odkrycia interesujących pasji i nauczenia się nowych umiejętności, a to wszystko w wygodnej formie dźwiękowej. Podcastów WSIiZ można słuchać poprzez stronę internetową oraz aplikacje mobilne: Spotify, Apple Podcasts i Google Podcasts w dowolnym miejscu i czasie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.