Halowa trasa koncertowa Kwiatu Jabłoni trwa. Już w niedzielę 3 grudnia zespół spotka się z rzeszowskimi fanami w G2A Arenie!
Oryginalne brzmienie, milionowe wyświetlenia teledysków oraz wyprzedane trasy koncertowe stały się ich znakiem rozpoznawczym. Kwiat Jabłoni od 2018 r. z niesłabnącą siłą oczarowuje kolejnych słuchaczy. Od czasu ukazania się w 2019 r. płyty "Niemożliwe" (ze słynnym "Dziś późno pójdę spać"; 45 mln wyświetleń na YouTube) zespół nie zwalnia tempa - tworzy kolejne hity, wydaje płyty za każdym razem świetnie przyjmowane przez fanów i doceniane przez branżę muzyczną, koncertuje i udziela się społecznie.

Dotychczas Kwiat Jabłoni wydał dwa studyjne albumy. Wspomniany debiutancki krążek "Niemożliwe" bardzo szybko osiągnął status podwójnej platyny. Nie inaczej było w przypadku "Mogło być nic" (2021). Płyta nie tylko zadebiutowała na pierwszym miejscu oficjalnej listy sprzedaży (OLiS), ale po czterech miesiącach również pokryła się platyną. W 2022 r. ukazał się projekt specjalny realizowany we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego. Efektem był wyjątkowy koncert i płyta "Kwiat Jabłoni i goście: Wolne Serca" zawierająca 10 coverów, które ukształtowały kilka pokoleń Polaków, a łączy je jedno przesłanie - miłość do wolności.

Zespół współpracował m.in. z sanah, T.Love, Ralphem Kaminskim, Julią Pietruchą, Miuoshem oraz Skubasem przy utworze "Zaraz się zacznie" o skutkach konsumpcjonizmu i egoistycznej chęci posiadania. Ponadto Kwiat Jabłoni występował m.in. na Open’er Festival, Spring Break Festival czy Pol’and’rock Festival - ten ostatni koncert spotkał się z ogromnym zainteresowaniem do tego stopnia, że zespół zgromadził kilkadziesiąt tysięcy uczestników przed Małą Sceną.

W rezultacie Kwiat Jabłoni, zdobywając ponad 10 tys. głosów, otrzymał Złotego Bączka, czyli nagrodę publiczności dla najlepszego zespołu 25. edycji Pol’and’Rock Festival. Co więcej, w tym roku sytuacja powtórzyła się - zespół powrócił na Dużą Scenę festiwalu, by... ponownie zdobyć tę nagrodę! Niespełna 3 tygodnie później, również głosami fanów, Kwiat Jabłoni odebrał Bursztynowego Słowika podczas Top of The Top Sopot Festival.

Do tej pory ukazały się dwa single i teledyski promujące nadchodzący album: "Od nowa" oraz "Dom"- Czuję, że to jeden z naszych najbardziej intymnych utworów - po trochu o relacjach z najbliższymi, o przełamywaniu emocjonalnych blokad i zarazem o trudnym spotykaniu się z wewnętrznym dzieckiem. Zapowiada wielką dawkę różnorodnych emocji, które usłyszycie wkrótce na trzecim albumie. Coś się w nas obojgu odmieniło i zaczęliśmy pisać bardziej emocjonalnie - mów Kasia Sienkiewicz.

Harmonogram koncertów:


 • 4.11.2023 - Szczecin / Netto Arena

 • 8.11.2023 - Wrocław / Hala Stulecia - SOLD OUT

 • 12.11.2023 - Gdańsk / ERGO ARENA Gdańsk/Sopot

 • 17.11.2023 - Łódź / Atlas Arena

 • 24.11.2023 - Katowice / Spodek - SOLD OUT

 • 26.11.2023 - Kraków / TAURON Arena Kraków

 • 1.12.2023 - Lublin / Targi Lublin

 • 3.12.2023 - Rzeszów / G2A Arena

 • 16.12.2023 - Poznań / MTP - Pawilon 3A - SOLD OUT

 • 19.12.2023 - Warszawa / COS Torwar - SOLD OUT

 • 20.12.2023 - Warszawa / COS Torwar - SOLD OUT


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.