Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 30-letniemu kierowcy mitsubishi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekając przed policjantami doprowadził do kolizji z melexem. Mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.
Wczoraj (28 grudnia), po godz. 9, dyżurny mieleckiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że na ul. Padykuły w Mielcu, kierujący mitsubishi wjechał w drzwi wejściowe sklepu budowlanego.

Na miejscu policjanci podjęli czynności, pomimo wydania przez umundurowanych funkcjonariuszy policji poruszających się oznakowanym radiowozem, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych polecenia do zatrzymania, kierujący zignorował polecenie do zatrzymania się, przyspieszył i zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg.

Mimo podawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierujący mitsubishi nie zatrzymywał się i uciekał w kierunku centrum miasta. Prowadząc szaleńczą jazdę ulicą Biernackiego, doprowadził do kolizji z wózkiem golfowym Melex. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie odniósł żadnych obrażeń.


Policjanci zatrzymali kierowcę. Okazał się nim 30-letni mieszkaniec Mielca. Badanie na stan trzeźwości wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie.

Nieodpowiedzialny kierowca trafił do policyjnego aresztu. Został przesłuchany i usłyszał zarzuty popełnienia przestępstw. Teraz o jego losie będzie decydował sąd.Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.