Za krótkotrwałe użycie pojazdu i kierowanie w stanie nietrzeźwości, odpowie 17-letni mieszkaniec gminy Wielkie Oczy. W noc sylwestrową, wszedł na jedną z posesji w Miękiszu Starym i "pożyczył" sobie skodę, którą wjechał do rowu.
W niedzielę przed godz. 22, dyżurny jarosławskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że pokrzywdzony biegnie za sprawcą, który zabrał z jego posesji, w Miękiszu Starym, skodę i odjechał w kierunku Tuchli. Na interwencję zostali skierowani policjanci z komisariatu w Radymnie.

Na miejscu funkcjonariusze zastali zgłaszającego, a w przydrożnym rowie znajdowała się skoda, która była jego własnością. Mężczyzna oświadczył, że sprawca wszedł na jego posesję, zabrał samochód, w którym znajdowały się kluczyki i odjechał. W pewnym momencie zjechał z drogi i wjechał do rowu, wysiadł z auta i zaczął uciekać pieszo. Jak podał zgłaszający, próbował go zatrzymać, jednak nie był w stanie i mężczyzna oddalił się.

kolizja w Miękiszu Starym

Policjanci ustalili rysopis sprawcy i rozpoczęli jego poszukiwania. Przejeżdżając drogą relacji Tuchla-Kobylnica Ruska, zauważyli jadącego rowerem mężczyznę, który nie mógł utrzymać prawidłowego toru jazdy. Funkcjonariusze podjęli wobec niego interwencję. Okazał się nim 17-letni mieszkaniec gminy Wielkie Oczy. Wygląd nastolatka odpowiadał rysopisowi podanemu przez zgłaszającego.

Funkcjonariusze poddali 17-latka badaniu na zawartość alkoholu, okazało się, że miał w organizmie 2 promile. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Nastolatek usłyszał już zarzuty w tej sprawie i przyznał się zarzucanych mu czynów. W swoich wyjaśnieniach podał, że wracając z imprezy sylwestrowej, wszedł na jedną z posesji w Miękiszu Starym i "pożyczył" sobie skodę, w której znajdowały się kluczyki. Wsiał do auta i ruszył. Jak stwierdził, w pewnym momencie zarzuciło go i wjechał do przydrożnego rowu. Porzucił samochód i dalej uciekał polami. Kiedy dotarł do najbliższych zabudowań, z posesji znajomych, zabrał rower i kontynuował nim jazdę w kierunku miejsca zamieszkania.
Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.