Podkarpaccy policjanci włączyli się w 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas spotkań z mieszkańcami, rozmawiali o bezpieczeństwie oraz promowali zawód policjanta.
W tym roku, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 32. Mottem zbiórki było "Tu wszystko gra OK!", a celem - "Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!". W wielu podkarpackich miastach odbyły się liczne wydarzenia, podczas których wolontariusze z charakterystycznymi puszkami zbierali darowizny.

Podczas tegorocznego finału, podkarpaccy policjanci zadbali o bezpieczeństwo zarówno kwestujących, jak i uczestników Finału. Funkcjonariusze prowadzili szkolenia dla wolontariuszy i sprawdzali, czy zbiórki są prowadzone przez uprawnione do tego osoby.

Na rzeszowskim Rynku, policjanci przygotowali stoiska promocyjne. Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, oprócz materiałów profilaktycznych i rozmów o bezpieczeństwie, rozdawali także elementy odblaskowe oraz słodycze. Przedstawicielki sekcji doboru z komendy wojewódzkiej, promowały zawód policjanta i zachęcały do wstąpienia w nasze szeregi. Policyjni kontrterroryści oraz funkcjonariusze oddziału prewencji zaprezentowali sprzęt, który wykorzystują w codziennej służbie. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz tresury policyjnego pasa. Wiele uśmiechu na twarzach, nie tylko najmłodszych, wywołał miś POPO - maskotka podkarpackiej policji.

Wciąż trwa policyjna aukcja na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do wylicytowania jest policyjny miś - allegro.pl/oferta

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.