32-latek odpowie za malowanie graffiti na wagonach kolejowych. Spowodowane przez niego straty wyceniono na kwotę ponad 7000 złotych.
We wrześniu ubiegłego roku, stalowowolska policja została powiadomiona o zniszczeniu pojazdu kolejowego, poprzez naniesienie graffiti na jego powłokę lakierniczą. Szkodę wyceniono na kwotę ponad 1000 złotych.

W wyniku przeprowadzonych działań, policjanci wytypowali i zatrzymali 32-letniego mieszkańca Lublina podejrzanego o ten czyn. W toku czynności ustalono, że wrześniowy czyn to nie jedyny jakiego dopuścił się zatrzymany mężczyzna. Podobnych zniszczeń dokonał w lipcu ubiegłego roku i trzykrotnie w 2022 roku. Łączne straty zostały wycenione na kwotę ponad 7000 zł.

32-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów. Wyjaśnił, że malowanie graffiti to jego pasja i za każdym razem działał w sposób spontaniczny.

Końcem stycznia prokurator skierował przeciwko mężczyźnie akt oskarżenia do sądu. Za popełnione czyny, 32-latkowi grozi teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.