Łącznie 10 wykroczeń ujawnili policjanci podczas kontroli kierowców wykonujących przewóz osób "na aplikację" w Rzeszowie.
W miniony piątek w godz. od 16 do 24, na terenie Rzeszowa przeprowadzono działania kontrolno-prewencyjne dotyczące przestrzegania przepisów ustawy o transporcie drogowym, prawa o ruchu drogowym oraz rozporządzenia o warunkach technicznych pojazdów przez kierujących świadczących usługi przewozowe "na aplikację". W działaniach uczestniczyli policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, Wydziału Kryminalnego KWP w Rzeszowie, a także funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej oraz Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

W trakcie działań funkcjonariusze przeprowadzili 32 kontrole pojazdów wykonujących zarobkowy transport drogowy, ujawniając 10 wykroczeń. Na pięciu kierujących nałożone zostały mandaty karne m.in. za naruszenie przepisów zakazujących wjazd na skrzyżowanie jeśli nie ma na nim miejsca do kontunuowania jazdy, korzystanie z telefonu podczas jazdy, brak wymaganego wyposażenia oraz niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa. Ponadto mundurowi w 6 przypadkach stwierdzili naruszenia ustawy o transporcie drogowym inicjujące postępowania administracyjne. Jeden z kierujących odpowie także za przestępstwo prowadzenia pojazdu pomimo cofnięcia uprawnień do kierowania.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.