Rzeszowscy policjanci aktywnie włączą się w akcję "Tydzień Ofiar Przestępstw".
Od poniedziałku 19 lutego rusza "Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem". Inicjatywa, podobnie jak w latach ubiegłych koordynowana jest przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Jej celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby ofiar przestępstw oraz udzielenie im skutecznej pomocy. W działania włączają się również rzeszowscy policjanci.

Ochrona praw ofiar przestępstw i pomoc dla nich, to ważne zadanie policjantów, którzy bardzo często, jako pierwsi mają kontakt z pokrzywdzonymi. Celem prowadzonych działań jest informowanie społeczeństwa o uprawnieniach, jakie przysługują osobom pokrzywdzonym, a także o podmiotach, które mogą im udzielić tej pomocy i wsparcia.

Przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości i organów ścigania, w całym kraju, udzielać będą bezpłatnych informacji o przysługujących pokrzywdzonym uprawnieniach.

Dla powiatu rzeszowskiego i Rzeszowa jest to Okręgowy Ośrodek Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Rzeszowie, 35-073 Rzeszów, ul. Fredry 4.

W tym roku Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem odbędzie się w dniach od 19 do 23 lutego. Przez cały tydzień zainteresowani będą mogli uzyskać informacje i pomoc w jednostkach policji na terenie powiatu rzeszowskiego. W Komendzie Miejskiej Policji w Rzeszowie i jednostkach podległych, zostaną zorganizowane specjalne dyżury, podczas których osoby zainteresowane będą mogły uzyskać bezpłatną poradę prawną.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.