Przed nami wybory samorządowe. Odbędą się 7 kwietnia 2024 i to po najdłuższej kadencji w historii samorządu.
Wybory samorządowe to wybór osób, które będą przez najbliższe pięć lat dbać o los naszych małych Ojczyzn. Dziś mieszkańcy każdej gminy stają przed pytaniem: kogo wskazać?

W kampanii wyborczej trzeba wskazać program, który będzie chciało się realizować. Jednak co najważniejsze, niech będzie to coś realnego. Będziemy za chwilę obserwować wysp obietnic. Wielu z kandydatów będzie obiecywać "gruszki na wierzbie". Kandydujesz na burmistrza? Wskaż rzeczy, które może zrobić burmistrz. Kandydujesz na radnego powiatu? Wskaż te rzeczy, które może zrobić radny powiatowy.

Dlaczego to takie istotne? Jeśli przykładowo kandydat do rady powiatu będzie postulować w swojej ulotce wyborczej, że będzie chciał zmniejszyć opłaty śmieciowe w gminie, to z całą pewnością będzie można powiedzieć, że zmyśla i jego obietnice można włożyć między bajki. Radni powiatu nie mają tego w kompetencjach.

Przed oddaniem głosu zobacz, jaka była aktywność radnego lub kandydata na radnego przez ostatnie pięć lat. Jeśli radny przez pięć lat nic nie robi, a teraz nagle wrzuca multum zdjęć z wydarzeń i nagle w krótkim czasie pokazuje się, jako osoba aktywna to jest to na pokaz. Oceń to na chłodno, być może "świeżak", będzie lepszy niż osoba, która od wielu lat jest sprawuje mandat radnego.

Wypada mieć nadzieję, że kandydaci nie będą obiecywać "cudów na kiju", bo później wyborcy mogą się rozczarować.

Dajcie szanse młodym. To gwarancja ciężkiej pracy.

Do wyborów stanie masa kandydatów, wśród nich tacy, o których możemy powiedzieć "wieczni radni", którzy nie chcą powiedzieć "basta". Bo bycie radnym to fejm, pierwsze miejsce na imprezach gminnych, powiatowych i wojewódzkich.

Dziś mieszkańcy dostaną kandydatów, którzy są młodzi i przebojowi, którzy z uczciwością chcą podejść do pracy radnego. Niech ludzie stawiają na młode osoby. Mówienie, że takie osoby nie mają doświadczenia to bez sensu. Oni są w stanie zrobić dużo dla lokalnych społeczności. Niech ich doświadczeniem będzie, choćby aktywność w samorządach studentów, organizacjach studenckich, WOŚP, Ochotniczej Straży Pożarnej.

Zachęcam, aby 7 kwietnia w wyborach samorządowych postawić na młode osoby. Dajcie im szansę.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.