Około 50 osób zebrało się w piątek 23 lutego na rynku w Krośnie, aby wspólnie odmówić różaniec w intencji "zatrzymania aborcji".
Była to kolejna tego typu inicjatywa zorganizowana przez mieszkańców Krosna wspólnie z Fundacją Życie i Rodzina, organizacją działającą na rzecz ochrony życia nienarodzonych i promowania wartości rodzinnych w Polsce.

Pierwszy publiczny różaniec w Krośnie miał miejsce 30 czerwca 2023 roku.

Modlitwa w Krośnie zbiegła się ze zmianami legislacyjnymi w Polsce. Dzień przed zgromadzeniem, Sejm RP przyjął rządowy projekt nowelizacji ustawy Prawo farmaceutyczne, który umożliwia osobom po ukończeniu 15. roku życia zaopatrzenie się w tzw. tabletkę "dzień po" bez potrzeby posiadania recepty. W głosowaniu "za" zmianami opowiedziało się 224 posłów, przeciw było 196.

Decyzja ta stanowi odwrót od poprzedniego stanu prawnego, który od 23 lipca 2017 roku ograniczał dostęp do antykoncepcji awaryjnej, wymagając recepty. Zmiana ta wywołała szeroką dyskusję w społeczeństwie.

Modlitwa na rynku w Krośnie

Fundacja Życie i Rodzina, organizator piątkowego różańca, od lat angażuje się w działania mające na celu ochronę życia od momentu poczęcia. Jak sami o sobie mówią: "Nie pozwalamy, aby nienarodzone dzieci zostały bez pomocy".

Organizacja ta prowadzi kampanie edukacyjno-informacyjne, zbiera podpisy pod petycjami i projektami ustaw obywatelskich, starając się łączyć ludzi gotowych działać w obronie życia. Fundacja znana jest również z krytycznej postawy wobec LGBT, argumentując, że promowanie tej ideologii prowadzi do demoralizacji dzieci i rozmontowania naturalnego porządku społecznego.

Zobacz galerię


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.