Lubaczowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 865 w miejscowości Zalesie. W tył autokaru uderzył osobowy seat. Do szpitala trafiły dwie osoby. 86-letni kierowca seata zmarł w szpitalu.
W poniedziałek (26 lutego) przed godz. 18, w miejscowości Zalesie w powiecie lubaczowskim, policjanci zatrzymali do kontroli autokar marki Bova Magiq, w związku z przekroczeniem przez kierującego prędkości w obszarze zabudowanym. W trakcie wykonywanych przez policjantów czynności, na prostym i oświetlonym odcinku drogi, z nieznanych przyczyn w tył autokaru uderzył samochód osobowy marki Seat.

Obecni na miejscu zdarzenia policjanci udzielili pierwszej pomocy 86-letniemu kierowcy samochodu osobowego. Jak się okazało, w seacie przewożony był w niewłaściwy sposób ładunek w postaci pojemników z pszczołami. Pojemniki w skutek zderzenia przemieściły się i otworzyły, w następstwie czego pszczoły wydostały się do wnętrza pojazdu. Policjanci, żeby wydostać nieprzytomnego kierującego, wybili szybę w tylnych lewych drzwiach pojazdu. Do szpitala został przewieziony kierujący osobowym seatem oraz pasażerka autokaru.

Pszczoły przewożone w samochodzie osobowym, zostały zabezpieczone przez osobę wskazaną przez rodzinę 86-latka. Pasażerowie autokaru, kontynuowali dalszą podróż pojazdem zastępczym. Zarówno kierujący seatem, jak i kierowca autokaru, byli trzeźwi.

Funkcjonariusze pracujący na miejscu zdarzenia wykonali czynności procesowe, które pozwolą na dokładne ustalenie przyczyn i okoliczności zdarzenia. Niestety 86-letani kierowca seata zmarł w szpitalu. Faktyczna przyczyna śmierci mężczyzny będzie znana po przeprowadzeniu sekcji zwłok.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.