Torebka z pytona, wypchany żbik europejski. Okazy CITES przechwycone na granicy.
Torebkę wykonaną ze skóry chronionego pytona wykryli funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej z podkarpackiej KAS na przejściu granicznym w Krościenku.
Z kolei w Korczowej funkcjonariusze zabezpieczyli wypchanego żbika europejskiego.

Krościenko
Torebka została znaleziona podczas kontroli samochodu osobowego, w bagażu 58- letniej kobiety, która wjeżdżała do Polski z Ukrainy. Jak ustalili funkcjonariusze, przedmiot został wykonany ze skóry węża z rodziny Pythonidae Spp, objętego ochroną na podstawie Konwencji Waszyngtońskiej CITES.
Podróżna nie posiadała zezwolenia, które wymagane jest na przewóz przez granicę gatunków zagrożonych wyginięciem, a także wykonanych z nich wyrobów. W związku z naruszeniem przez kobietę przepisów ustawy o ochronie przyrody, funkcjonariusze zatrzymali towar do dalszego postępowania, które prowadzi Podkarpacki Urząd Celno- Skarbowy w Przemyślu.

torba z pytona

Korczowa
To kolejny w ostatnim czasie wykryty przypadek nielegalnego przewozu przez granicę gatunków zagrożonych wyginięciem lub wykonanych z nich przedmiotów. Podczas kontroli pojazdów na przejęciu granicznym w Korczowej, funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej wykryli wypchanego żbika europejskiego. Mężczyzna przewożący okaz nie zgłosił go kontroli. Nie posiadał także wymaganego zezwolenia na jego przewóz.
Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.