Mieszkaniec Rogów ujął na gorącym uczynku włamywacza. Kilka godzin później policjanci zatrzymali drugiego z przestępców. Mężczyźni trafili do aresztu, zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.
W środę przed godz. 22, dyżurny krośnieńskiej komendy został powiadomiony o zatrzymaniu na gorącym uczynku włamywacza. Do zdarzenia doszło na terenie jednej z prywatnych posesji w miejscowości Rogi.

Uwagę zgłaszającego zwróciło światło włączone w niezamieszkanym domu. Zaniepokojony sąsiad wszedł do wnętrza budynku, gdzie zastał dwóch zamaskowanych mężczyzn. Zaskoczeni przestępcy rzucili się do ucieczki. Jeden z nich został obezwładniony i zatrzymany, drugiemu udało się uciec.

Skierowani na miejsce mundurowi przejęli ujętego mężczyznę. Okazał się nim 21-letni mieszkaniec gminy Miejsce Piastowe. Kilka godzin później policjanci zatrzymali drugiego z włamywaczy – 22-latka z tej samej gminy.

Przestępcy trafili do policyjnego aresztu. Młodzi mężczyźni zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Za usiłowanie kradzieży z włamaniem grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj również