W wypadku samochodowym zginął Maciej Luśnia, pochodzący z Krosna aktor filmowy i teatralny, wokalista, twórca piosenek, reżyser.
Informację o śmierci Macieja Luśni przekazał portal filmpolski.pl. Aktor został pożegnany w internecie przez przyjaciół, wychowanków oraz Krakowski Teatr Komedia, w którym występował do niedawna. Maciej Luśnia zginął w wypadku samochodowym w drodze na plan filmowy.

Maciej Luśnia urodził się 28 listopada 1968 roku w Krośnie. Aktor, reżyser, wykładowca, artysta estradowy, twórca piosenek. Absolwent PWST Kraków (1991). W latach 1991-2004 był aktorem Narodowego Starego Teatru w Krakowie, występując u reżyserów takich jak Jerzy Jarocki, Agnieszka Glińska, Tadeusz Bradecki. Popularność przyniosły mu występy w programach telewizyjnych ("Spotkania z balladą", "Sensacje XX wieku") oraz w serialach ("Na dobre i na złe", "Lokatorzy", "Samo życie", "Nowa"). Grał w filmach, m.in. "Legenda Tatr", "Śmierć jak kromka chleba", "John Paul II". W latach 2013-2015 występował w komedii "Zwariowany komisariat".

Od 1998 do 2018 był wykładowcą w SPOT w Krakowie, gdzie prowadził zajęcia z etiud, scen klasycznych i piosenki oraz reżyserował spektakle dyplomowe. Jego ostatnim przedstawieniem było "Wesele" (2018).

W 2019 zagrał w serialach "Ślad", "Ojciec Mateusz" i "Pierwsza miłość". Od 2015 współpracował z Krakowskim Teatrem Komedia, reżyserując i grając w spektaklach takich jak "Mąż i Żona" (2015), "Miłość w dużych miastach" (2018), "Bracia Polacy znad Wisły" (2018), "Małżeństwo we frankach szwajcarskich" (2019).

- Z ogromnym smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o tragicznej śmierci naszego Przyjaciela i Aktora - Macieja Luśni. Kochany Maćku, nasze serca rozbiły się na miliony kawałków, będzie nam Ciebie brakowało. Łączymy się w bólu z rodziną - czytamy w oficjalnym wpisie Teatru Komedia.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.