1 marca w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Nowej Dębie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji odejścia z czynnej służby asp. sztab. Eugeniusz Steca i st. ogn. Krzysztofa Rozmusa.
W uroczystości na placu zewnętrznym JRG wziął udział komendant miejski PSP w Tarnobrzegu mł. bryg. Marian Róg, funkcjonariusze i pracownicy cywilni komendy, emeryci PSP oraz najbliżsi funkcjonariuszy odchodzących ze służby .
W czasie uroczystości komendant miejski PSP w Tarnobrzegu przedstawił kariery zawodowe obu strażaków wskazując na ich zaangażowanie w wykonywanie zadań służbowych oraz wkład w funkcjonowanie i rozwój Komendy Miejskiej PSP w Tarnobrzegu.
Asp. sztab. Eugeniusz Stec rozpoczął służbę w 1998 roku w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Staszowie jako absolwent Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie . Następnie został przeniesiony do pełnienia służby w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Nowej Dębie, gdzie od 1999 roku zajmował stanowisko dowódcy zastępu, a od 2010 roku dowódcy sekcji. W 2013 roku w związku z reorganizacją Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego, której był wieloletnim członkiem, został przeniesiony do pełnienia służby w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Tarnobrzegu, a od 1 maja 2017 roku wykonywał obowiązki starszego specjalisty w Sekcji Finansów w KM PSP w Tarnobrzegu. W czasie służby został odznaczony m.in.: brązowym medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa”, brązowa odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” oraz srebrnym medalem „Za Długoletnią Służbę”.
St. ogn. Krzysztof Rozmus służbę w ochronie przeciwpożarowej rozpoczął w 1994 roku w Zakładowej Zawodowej Straży Pożarnej w Nowej Dębie. Wraz z utworzeniem 1996 roku w Nowej Dębie struktur Państwowej Straży Pożarnej rozpoczął służbę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej na stanowisku młodszego ratownika. W 1999 roku został awansowany na stanowisko ratownika, a od 2004 roku wykonywał obowiązki starszego ratownika. St. ogn. Krzysztof Rozmus w czasie pełnienia służby został odznaczony m.in.: brązowym medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa”, brązowa odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” oraz srebrnym medalem „Za Długoletnią Służbę”.
Komendant miejski PSP w Tarnobrzegu mł. bryg. Marian Róg w imieniu własnym oraz wszystkich współpracowników podziękował funkcjonariuszom za pracę w strażackich szeregach oraz za zawsze koleżeńską postawę i życzliwość. Złożył również życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności w realizacji nowych planów i pasji życiowych podczas emerytalnego wypoczynku. Na zakończenie wszyscy uczestnicy uroczystości złożyli kolegom Eugeniuszowi i Krzysztofowi serdeczne życzenia oraz wręczyli okolicznościowe upominki i prezenty.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.