Wyjaśniane są okoliczności wypadku drogowego, w którym 27-latek kierujący toyotą potrącił pieszego
W czwartek (25.04), około godz. 20:30, dyżurny z Przeworska otrzymał zgłoszenie o wypadku, do jakiego doszło na drodze krajowej 94, w Nowosielcach ( w gminie Przeworsk).

Jak wstępnie ustalono 27-latek kierujący toyotą, jadąc w kierunku Przeworska, potrącił pieszego. Mimo podjętej reanimacji jego życia nie udało się uratować. Mężczyzna ubrany był na ciemno i nie miał elementów odblaskowych. Funkcjonariusze ustalają tożsamość zmarłego mężczyzny. Kierowca toyoty był trzeźwy.
Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci, zabezpieczyli ślady, wykonali oględziny oraz dokumentację fotograficzną.

Apelujemy o szczególną ostrożność!

Wiele osób wciąż nie zdaje sobie sprawy z tego, że brak elementów odblaskowych zagraża ich bezpieczeństwu na drodze. Rowerzysta bądź pieszy poruszając się po zmroku, na nieoświetlonym odcinku drogi, dodatkowo podczas opadów deszczu powoduje duże zagrożenie. Ubrany w ciemną odzież, bez odblasku jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego. Zatem stosujmy się do przepisów, chrońmy nasze życie i zdrowie, nośmy odblaski!

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.