Blisko dwa tysiące opasek odblaskowych rozdali dzisiaj funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Policjanci wzięli udział w uroczystym koncercie z okazji dnia Św. Mikołaja.
W hali Regionalnego Centrum Sportowo - Widowiskowego „Podpromie” w Rzeszowie funkcjonariusze Wydziału Prewencji KWP w Rzeszowie wspólnie z przedstawicielami Sejmiku Województwa Podkarpackiego oraz „Caritas” Diecezji Rzeszowskiej, zorganizowali odblaskową niespodziankę dla dzieci i młodzieży.

W spotkaniu udział wzięło blisko 2,5 tys. osób. Byli to podopieczni „Caritas” – dzieci, młodzież wraz z rodzinami i opiekunami. Zaproszeni goście otrzymali od Św. Mikołaja prezenty. Policjanci także przygotowali upominki - opaski odblaskowe.

W mikołajkowym spotkaniu uczestniczyli m.in.: Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej ks. biskup Jan Wątroba, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzy Cypryś, Wicedyrektor „Caritas” Diecezji Rzeszowskiej ks. dr Piotr Potyrała, Dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie Andrzej Szymanek oraz Naczelnik Wydziału Prewencji KWP w Rzeszowie mł. insp. Piotr Kluz.

Policjanci rozdając upominki przypominali o bezpieczeństwie na drodze. Mówili, jak ważne jest noszenie odblasków, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy wcześniej zapada zmrok i widoczność jest zdecydowanie gorsza. Noszenie elementów odblaskowych przez pieszych powinno stać się nawykiem, nie tylko dla najmłodszych. Dzieci obdarowane odblaskową opaską zapewniały, że będą ją nosić i „świecić przykładem” wśród swoich kolegów.

Wydział Prewencji KWP w Rzeszowie

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.