W środę wieczorem (24 czerwca) na Placu Dietla w Iwoniczu-Zdroju celebrowano magię nocy świętojańskiej. Przenosząc się wspólnie do świata dawnych słowiańskich tradycji, magii letniej nocy i niezwykłej atmosfery nocy świętojańskiej, można było doświadczyć magicznego połączenia tradycji z nowoczesnością.Na imprezę pod nazwą "Świętojański Wianek - Noc Kupały" zaprosili Gmina Iwonicz i Centrum Kultury i Czytelnictwa w Iwoniczu-Zdroju.W programie było wspólne wicie wianków, konkurs na "Świętojański Wianek", widowisko słowno-muzyczne "Tradycje Nocy Świętojańskiej" w wykonaniu Zespołu Ludowego "Lubatowianie" oraz "Mali Lubatowianie" oraz niezwykle widowiskowy Teatr Ognia w wykonaniu grupy AURORA z Rzeszowa.
Patronat medialny sprawował portal terazKrosno.pl.
Komentarze
Dodaj komentarz