Dębiccy policjanci interweniowali wobec pijanych kierowców. Mężczyźni mieli ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz o ich przyszłości zadecyduje sąd.
Do zdarzeń doszło w niedzielę w nocy. Pierwszą interwencję policjanci podjęli wobec kierującego seatem, którego funkcjonariusze zatrzymali do kontroli w centrum miasta. Kierowca jechał ulicą Rzeszowską w sposób, który wskazywał na to, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec Ropczyc. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Kolejne zdarzenie miało miejsce kilkadziesiąt minut później. Z informacji przekazanych oficerowi dyżurnemu dębickiej jednostki wynikało, że na stacji paliw przy ulicy Kościuszki kierowca volkswagena może być pod wpływem alkoholu. Skierowani na miejsce policjanci zatrzymali do kontroli kierującego volkswagenem transporterem. Był nim 25-letni obywatel Ukrainy. Przeprowadzone przez policjantów badanie alkomatem, wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Po zakończeniu interwencji pojazdy zabezpieczono. O przyszłości nietrzeźwych kierowców zadecyduje teraz sąd.

Postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Dębicy.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter