Trzech mieszkańców Mielca w wieku od 17 do 19 lat na wniosek policji, poparty przez mielecką prokuraturę, trafiło do aresztu pod zarzutem posiadania znacznej ilości narkotyków oraz udzielania małoletnim substancji psychotropowych.
Mieleccy policjanci ustalili, że trzech mieszkańców Mielca zajmuje się przestępczością narkotykową na terenie miasta. Do sprawy funkcjonariusze zatrzymali dwóch 19-latków i 17-latka. Pierwszy z 19-latków w chwili zatrzymania, na widok policjantów odrzucił pakunek z narkotykami na dach garażu, który został przeszukany przez funkcjonariuszy. Wewnątrz garażu policjanci ujawnili woreczki foliowe z zawartością suszu roślinnego, kilkadziesiąt woreczków z zawartością białej substancji oraz wagi elektroniczne. Funkcjonariusze zbadali testerem narkotykowym zabezpieczone substancje, z wynikiem w kierunku amfetaminy, metaamfetaminy i marihuany. Łączna waga zabezpieczonych substancji to blisko 150 gramów. Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić 19-latkowi zarzut posiadania i udzielania narkotyków innym osobom.

Przy kolejnym z 19-latków policjanci również ujawnili i zabezpieczyli narkotyki. To amfetamina, metaamfetamina, haszysz oraz susz konopi o łącznej wadze bliskiej 130 gramów. Podejrzanemu funkcjonariusze przedstawili zarzut posiadania znacznej ilości substancji odurzających. Działania policyjne pozwoliły ustalić również, że mężczyzna udzielał narkotyku małoletnim.

Trzeci z mężczyzn to 17-latek, który także usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych w postaci metaamfetaminy o łącznej wadze bliskiej 50 gramów.

Wszystkie zabezpieczone narkotyki zostaną przekazane do dalszych badań. Za przestępstwo posiadania środków odurzających polskie prawo przewiduje karę pozbawienia wolności do 3 lat. Za udzielanie innej osobie środka odurzającego grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

Na wniosek policji poparty przez mielecką prokuraturę sąd zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu. W tej sprawie Prokuratura Rejonowa w Mielcu wszczęła śledztwo. Trwają dalsze czynności.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.