Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj, na ul. Wybrzeże Marszałka Focha w Przemyślu. Kierujący samochodem osobowym potrącił kobietę na oznakowanym przejściu dla pieszych, która z obrażeniami została przewieziona do szpitala.
W środę (30 marca), po godzinie 21, dyżurny z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu otrzymał informację o wypadku drogowym, do którego doszło na ul. Wybrzeże Marszałka Focha w Przemyślu. Kierujący samochodem osobowym marki Land Rower, potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych 72-letnią kobietę.
Na miejsce natychmiast skierowano służby ratunkowe. Poszkodowana mieszkanka Przemyśla z obrażeniami została przewieziona do szpitala celem wykonania dalszych badań. Kierowca 28-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego był trzeźwy.

Przez kilka godzin na miejscu zdarzenia pracowali funkcjonariusze przemyskiej policji. Jak wynika ze wstępnych ustaleń kierujący samochodem, nie zachował należytej ostrożności w wyniku czego potrącił prawidłowo przechodzącą przez przejście kobietę. Grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistycznym wykonała oględziny miejsca zdarzenia oraz oględziny pojazdu. Samochód został zabezpieczony do celów procesowych.

Kierowcy zatrzymano prawo jazdy. Trwają czynności.