Policjanci zatrzymali mężczyznę, który wybił szybę w oknie jednego z budynków mieszkalnych w Sanoku. 19-latek w chwili zatrzymania był nietrzeźwy.
Do zdarzenia doszło w miniony piątek (8 kwietnia) po godzinie 17, w Sanoku. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że w jednym z budynków mieszkalnych miała zostać wybita szyba. Z ustaleń wynikało, że do uszkodzenia doszło, gdy sprawca rzucił w okno butelką. Pokrzywdzona wstępnie oszacowała straty na kwotę około 600 złotych.

W wyniku podjętych czynności policjanci szybko ustalili i zatrzymali podejrzanego o ten czyn. Okazał się nim 19-letni mieszkaniec powiatu sanockiego. Mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Do czasu wytrzeźwienia i złożenia wyjaśnień został osadzony w policyjnym areszcie.

Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Podejrzany przyznał się do zarzucanego czynu i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze.

Za przestępstwo zniszczenia mienia kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.