Po zakończonej modernizacji swoją działalność oficjalnie wznowiło Muzeum Podkarpackie w Krośnie. Uroczysta reinauguracja, która odbyła się 25 czerwca, zgromadziła mieszkańców oraz gości zainteresowanych ponownym otwarciem jednej z najważniejszych instytucji kulturalnych regionu.
Wydarzenie rozpoczęło się koncertem zespołu SOUL, który otworzył oficjalną część uroczystości zorganizowaną w Kamienicy Zgoda. Następnie odbyły się wystąpienia Dyrektora Muzeum Podkarpackiego w Krośnie oraz zaproszonych gości.
W programie znalazły się również prezentacje przygotowanych wystaw oraz oprowadzanie kuratorskie, podczas którego uczestnicy mogli bliżej poznać muzealne zbiory i zapoznać się z nową formą ekspozycji.
Ponowne otwarcie Muzeum Podkarpackiego w Krośnie symbolicznie rozpoczęło nowy rozdział w działalności placówki, która po modernizacji ponownie stała się ważnym miejscem spotkań z historią i kulturą Podkarpacia.
Komentarze
Dodaj komentarz