Policjanci z wydziału prewencji dębickiej jednostki zatrzymali 34-latka, który znęcał się nad swoją partnerką.
Do zdarzenia doszło w piątek (15 kwietnia) około godz. 3 nad ranem, przy ulicy Akademickiej w Dębicy. Policjanci interweniowali w mieszkaniu zgłaszającej wobec 34-letniego partnera kobiety. Mężczyna był podczas interwencji bardzo agresywny wobec partnerki i policjantów. Stawiał czynny opór podczas zatrzymania oraz znieważał będących na miejscu funkcjonariuszy. 34-latek został przewieziony do dębickiej komendy. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 0,6 promila alkoholu. Poszkodowana 29-letnia mieszkanka Dębicy złożyła zawiadomienie. Tego samego dnia, mężczyznie po wytrzeźwieniu przedstawiono zarzuty znęcania się psychicznego i fizycznego, do których się przyznał i złożył wyjaśnienia.

Na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara do 7 lat pozbawienia wolności, mężczyzna w przeszłości odpowiadał już za podobne przestępstwa.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Dębicy.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.