Policjanci zatrzymali 22-latka, podejrzanego o włamania, kradzieże, uszkodzenie mienia i groźby karalne. Mężczyzna usłyszał łącznie 11 zarzutów.
Podjęte przez sanockich policjantów czynności doprowadziły do zatrzymania mężczyzny podejrzanego m.in. o kradzież sklepową i włamania na terenie Sanoka. Okazał się nim 22-letni mieszkaniec powiatu sanockiego. Z policyjnych ustaleń wynika, że mężczyzna z sanockich drogerii kradł perfumy. Łączną wartość skradzionego mienia oszacowano na ponad 2,5 tys. złotych. 22-latek podejrzany jest także o usiłowanie i włamanie do piwnic na terenie Sanoka. Wtedy jego łupem padł rower o wartości 900 złotych. Mężczyzna włamał się także do odkurzacza na stacji paliw i ukradł pieniądze.

Ponadto mieszkaniec powiatu sanockiego wybił szybę w witrynie jednego z budynków na terenie Sanoka. 22-latek odpowie także za kierowanie gróźb karalnych wobec jednego z członków swojej rodziny.

Do opisanych czynów doszło na przestrzeni marca i kwietnia bieżącego roku. Po zebraniu materiału dowodowego mężczyzna usłyszał łącznie 11 zarzutów, które dotyczą włamań, kradzieży sklepowych, uszkodzenia mienia i gróźb karalnych. Okazało się ponadto, że mieszkaniec powiatu sanockiego był karany za podobne przestępstwa, dlatego za te czyny będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Podejrzanemu grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

Na wniosek śledczych, poparty przez prokuraturę, decyzją Sądu Rejonowego w Sanoku mężczyzna, został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Dalsze czynności prowadzi Wydział Kryminalny Komendy Powiatowej Policji w Sanoku pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sanoku.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.