W Nozdrzcu, odbył się Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów z terenu powiatu brzozowskiego.
We wtorek (10 maja) na obiektach Szkoły Podstawowej w Nozdrzcu odbył się tegoroczny Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Jego organizatorami byli: Komenda Powiatowa Policji w Brzozowie, Starostwo Powiatowe w Brzozowie oraz Urząd Gminy Nozdrzec.

Na początek, zawodnicy rozwiązywali test wiedzy z zakresu prawa ruchu drogowego. Następnie, wykazali swoje umiejętności w jeździe na rowerze po miasteczku ruchu drogowego oraz na taktycznym torze przeszkód. Ten ostatni, zazwyczaj okazuje się najtrudniejszym etapem zawodów i wymaga od zawodników nie lada umiejętności i precyzji. Podczas turnieju, oceniona została również wiedza i przygotowanie praktyczne uczestników z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Ten etap turnieju został oceniony przez wyspecjalizowany personel medyczny.

Nad prawidłowym i zgodnym z regulaminem przebiegiem zawodów czuwała komisja pod przewodnictwem sędziego głównego asp. szt. Wiesława Jurek - asystenta Referatu Ruchu Drogowego Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie.

turniej w ruchu drogowym

Wyniki turnieju i jego tegoroczni zwycięzcy to:
Drużynowo Grupa I:
• I miejsce - Szkoła Podstawowa w Nozdrzcu
• II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 w Przysietnicy

Drużynowo Grupa II:
• I miejsce - Szkoła Podstawowa w Nozdrzcu
• II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 w Przysietnicy

Z każdej grupy wyłoniono również lidera - zawodnika, który otrzymał najwyższą liczbą punktów. Wszyscy uczestnicy otrzymali cenne nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy. Zostały one ufundowane przez: Starostę Brzozowskiego Zdzisława Szmyda, Burmistrza Brzozowa Szymona Stapińskiego i Wójta Gminy Nozdrzec Stanisława Żelaznowskiego.

- Dziękujemy wszystkim, którzy służyli swoją pomocą w zorganizowaniu turnieju. Szczególne podziękowania i wyrazy wdzięczności kierujemy do opiekunów, którzy przygotowując uczniów do sportowych zmagań współdziałają z policją na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wszystkim uczestnikom turnieju dziękujemy za udział. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach na szczeblu wojewódzkim.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.