Pokazy sprzętu służb mundurowych, pokazy ratownictwa wodnego, górskiego czy nauka udzielania pierwszej pomocy - to tylko niektóre atrakcje, jakie przygotowano wczoraj na Zaporze wodnej w Solinie. Oprócz podkarpackich policjantów, wzięli w nim udział przedstawiciele wielu służb mundurowych. Organizatorem pikniku była Wojewoda Podkarpacki.
Wakacyjny okres zachęca do wypoczynku nad wodą. Jednak aby ten wypoczynek był bezpieczny, musimy pamiętać, że nasze bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych. Wczoraj, na terenie zapory wodnej w Solinie, w ramach działań "Bezpieczne wakacje", odbył się piknik poświęcony bezpieczeństwu nad wodą.

Piknik odbył się z inicjatywy Wojewody Podkarpackiego Ewy Leniart. Brali w nim udział przedstawiciele wielu służb, którzy podczas spotkania z dziennikarzami podkreślali jak ważne jest współdziałanie m.in. w czasie przeprowadzania działań ratowniczych. Podkarpacką Policję reprezentował Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie mł. insp. Piotr Zalewski.

Podczas wczorajszego pikniku miała miejsce wojewódzka inauguracja, ogólnopolskiej akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Akcja poświęcona jest bezpieczeństwu osób, które wypoczywają nad wodą. Adresatami projektu są dzieci, młodzież, osoby dorosłe oraz podmioty prowadzące działalność w zakresie rekreacji wodnej i wypoczynku.

Na stoisku nie zabrakło również konkursów z wiedzy na temat bezpiecznego wypoczywania nad wodą, które przeprowadzili funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Nagrody oraz gadżety przekazane zostały przez Fundację PZU, która jest partnerem akcji.

W ramach ogólnopolskiej akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" promowano i zachęcano do udziału z konkursie plastyczno-filmowym pn. "Artystyczny przeWODNIK", którego celem jest promowanie odpowiedzialnych postaw osób przebywających nad wodą oraz poszerzenie wiedzy na temat odpowiedzialności związanej z naruszeniem obowiązujących przepisów.

Na uczestników spotkania czekało mnóstwo atrakcji. W formie praktycznej, można było zapoznać się z niechcianymi skutkami nieostrożności i brawurowej jazdy w symulatorze wypadków drogowych, o którym opowiadał funkcjonariusz z Wydziału Ruchu Drogowego rzeszowskiej komendy wojewódzkiej.

Chętni mogli usiąść na policyjnych motocyklach, które prezentowali mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle i z bliska zobaczyć wyposażenie radiowozu wykorzystywanego przez funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie.

Przy policyjnym stoisku można było przymierzyć elementy policyjnego umundurowania. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lesku oraz Posterunku Policji w Polańczyku, rozdawali ulotki informacyjne i opowiadali na temat bezpiecznych zachować w czasie wakacyjnego wypoczynku.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy ratownictwa wodnego, które w realistycznych warunkach zostały przeprowadzone na Jeziorze Solińskim.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.