Policjanci z powiatu jarosławskiego prowadzili działania "Rowerem Bezpieczniej".
W niedzielę (27.07) funkcjonariusze policji z powiatu jarosławskiego prowadzili działania "Rowerem Bezpieczniej", których celem była poprawa bezpieczeństwa jazdy rowerzystów oraz ujawnianie wykroczeń i przestępstw.

Policjanci zwracali szczególną uwagę na wykroczenia takie jak:
- ignorowanie sygnałów i znaków drogowych
- korzystanie z telefonu komórkowego podczas jazdy rowerem
- niedostosowanie się do przepisów dotyczących korzystania z chodnika
- jazda bez trzymania co najmniej jednej dłoni na kierownicy oraz nóg na pedałach
- nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu
- przejeżdżanie wzdłuż przejścia dla pieszych

Funkcjonariusze zwracali również uwagę na trzeźwość rowerzystów, stan techniczny i obowiązkowe wyposażenie rowerów oraz kierujących pojazdami jednośladowymi silnikowymi, którzy nie przestrzegali przepisów ruchu drogowego w stosunku do rowerzystów.

Łącznie skontrolowano siedemnastu rowerzystów. Sześciu z nich popełniło wykroczenia w ruchu drogowym, a cztery osoby odpowiedzą za jazdę na rowerze pod wpływem alkoholu.

Ponadto, podczas działań "Rowerem Bezpieczniej", w Zapałowie około godziny 17:00 patrol policji zatrzymał rowerzystę, który zmuszał jadące pojazdy do gwałtownego hamowania. Mężczyzna jechał całą szerokością pasa ruchu. 61-letni mieszkaniec gminy Wiązownica miał blisko 1,9 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna odpowie za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.