Ruszyła rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 878 od granicy Rzeszowa do Jasionki.
To obecnie największa inwestycja drogowa w perspektywie lat 2014-2020 realizowana przez Samorząd Województwa Podkarpackiego. Wartość dofinansowania z Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020 wynosi ponad 95 mln zł, co stanowi aż 85% kosztów kwalifikowanych. Wartość projektu ogółem to ponad 124 mln zł, natomiast wkład własny z budżetu województwa opiewa na kwotę ponad 28 mln zł.

Symbolicznego "wbicia łopaty" dokonali między innymi: wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl, zastępca prezesa PARP Paweł Olejnik, wójt gminy Trzebownisko Lesław Kuźniar oraz Grzegorz Domaradzki - dyrektor oddziału Budownictwa Infrastrukturalnego Południe Budimex.

rozbudowa drogi

- To kolejna inwestycja, która poprawi jakość komunikacji w naszym regionie i będzie służyć nie tylko mieszkańcom Rzeszowa, ale też gminy Trzebownisko. Jesteśmy w Rzeszowskim Obszarze Funkcjonalnym i ważne jest, aby ten obszar miał spójną politykę i działania, jeśli chodzi o rozwój i jakość infrastruktury. Dzięki tej drodze skróci się czas dojazdu do lotniska, ale też dojazd do pracy dla wszystkich, którzy pracują w strefie ekonomicznej. Cieszę się, że udało się wykorzystać ostatnie pieniądze z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia, co przełoży się na pozytywny efekt w postaci nowej drogi - mówił marszałek Ortyl.

Inwestycji gratulowała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.
- Gratuluję kolejnej ważnej i potrzebnej inwestycji dla rozwoju zarówno samego Rzeszowa, jak też przylegającej gminy Trzebownisko i centralnej części naszego województwa. Ta droga, która ma być rozbudowana to na pewno nowy standard, ale także niewątpliwie ułatwienie w dostępie do lotniska Rzeszów-Jasionka, jak również do naszej strefy ekonomicznej - mówiła wojewoda.

droga Jasionka Rzeszów

Głos zabrali również Lesław Kuźniar, wójt gminy Trzebownisko.
- Bardzo się cieszę z tej inwestycji. Wiem, że ta droga jest ważna, bo połączy lotnisko i strefę ekonomiczną, ale też będzie służyć mieszkańcom naszej gminy - powiedział.

Inwestorem w imieniu województwa podkarpackiego jest Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie. Wykonawcą jest firma Budimex S.A z siedzibą w Warszawie, a inżynierem kontraktu jest ZDI sp. z o o z siedzibą w Zamościu.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.