Funkcjonariuszka z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu oddała swój szpik kostny innej osobie. Informację, że znalazł się jej "bliźniak genetyczny", który potrzebuje przeszczepu, otrzymała po kilku latach od rejestracji w bazie dawców. Dzięki jej determinacji, mimo wielu badań i procedur przygotowujących do przeszczepu, ktoś dostał szanse na drugie życie. Wzorem naszej koleżanki zachęcamy wszystkich do rejestracji w bazie dawców szpiku kostnego.
Asp. Anita Pukalska służy w Policji od 11 lat. Pełni służbę w Wydziale Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu. Policjantka 6 lat temu zarejestrowała się w bazie dawców komórek macierzystych. W 2021 roku otrzymała telefon, że znalazł się jej "genetyczny bliźniak", który oczekuje na przeszczep szpiku. Od tego czasu policjantka przeszła szczegółowe badania medyczne pod kątem stanu swojego zdrowia, ponieważ jedynie całkowicie zdrowa osoba może zostać dawcą. Po wszystkich badaniach, których wyniki dały "zielone światło", policjantka nie wahając się ani chwili, oddała szpik.

Szpik został od niej pobrany na początku tego roku. Zabieg był bezpieczny i bezbolesny. Przemyska policjantka dowiedziała się, że jej szpik zostanie przekazany kobiecie z Polski.

Miłą niespodzianką była statuetka "Anioła dawcy szpiku", którą otrzymała nasza koleżanka. Przypomina jej motto życiowe - "Człowiek jest tyle wart, na ile może pomóc drugiemu człowiekowi".

Zachęcamy wszystkich funkcjonariuszy i pracowników Policji, aby rejestrowali się w bazie dawców komórek macierzystych i w ten sposób pomagali innym.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.