27 września 2022 r. - tę datę powinni zapisać kibice piłkarscy w naszym regionie. To właśnie wtedy ponownie na Podkarpaciu zostanie rozegrany mecz młodzieżowej reprezentacji narodowej. Biało-czerwoni podejmą topową Portugalię.
Decyzję o powierzeniu meczu ogłosił dziś (piątek, 5.08) podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej Prezes Podkarpackiego ZPN, Wiceprezes PZPN Mieczysław Golba.

- Podczas środowego posiedzenia Zarządu PZPN zapadła decyzja, że Podkarpacie będzie organizatorem meczu U-20 Polska - Portugalia i niezwłocznie chcemy się tą radosną informacją z Państwem podzielić. Bardzo się cieszymy, że PZPN ponownie powierzył nam organizację meczu międzynarodowego. Po rywalizacji pierwszej reprezentacji kobiet Ukrainy, w naszym regionie ponownie będziemy przeżywać reprezentacyjne emocje - tym razem związane z młodzieżową kadrą naszego kraju. W naszym regionie trzy stadiony spełniają wymogi co do organizacji meczu tej rangi. Rzeszów, Mielec oraz Stalowa Wola. Wkrótce podejmiemy decyzję co do lokalizacji tego meczu. Wtedy również podamy informację o biletach, ale raczej będą to wejściówki płatne, ze względu na to, że jeśli ktoś zapłaci, to będzie chciał przyjść na mecz - mówił podczas konferencji Prezes Mieczysław Golba.

Portugalia to przeciwnik z górnej półki, jest to bowiem dwukrotny mistrz świata do lat 20 oraz uczestnik mistrzostw świata U-20, które w 2019 roku odbyły się w Polsce.

Mecz zostanie rozegrany w ramach Turnieju Ośmiu Narodów - Elite League. W turnieju biorą udział: Polska, Portugalia, Niemcy, Czechy, Anglia, Norwegia, Rumunia, Włochy Będzie to trzecie spotkanie podopiecznych Miłosza Stępińskiego w tych rozgrywkach. Cztery dni wcześniej, biało-czerwoni zagrają na wyjeździe z Niemcami.

W czerwcowym spotkaniu Polacy, inaugurując rozgrywki nowego sezonu pokonali na wyjeździe Włochów 1:0. W tym spotkaniu nie zabrakło naszych, regionalnych, podkarpackich akcentów. W podstawowym składzie wystąpił gracz Stali Rzeszów Dominik Marczuk, a po przerwie na boisku pojawili się pochodzący z naszego regionu bramkarz Kacper Bieszczad oraz Michał Rakoczy. I połowę rozegrał również nowy gracz ekstraklasowej Stali Mielec - Fryderyk Gerbowski

To kolejne mecze reprezentacji U-20 w naszym regionie. Na Stadionie Miejskim w Rzeszowie młodzi kadrowicze grali trzykrotnie.
07.10.2021 r. Polska 0:0 Niemcy
09.09.2019 r. Polska 0:1 Portugalia
31.08.2017 r. Polska 0:0 Szwajcaria
Dotąd w meczach rozegranych na Podkarpaciu nie doczekaliśmy się bramki dla biało-czerwonych.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.