Od 1 września wprowadzone zostaną zmiany organizacyjne odpraw pojazdów w ruchu towarowym w przejściach granicznych z Ukrainą
Informujemy, że w okresie od 1 września do 30 listopada 2022 roku pojazdy ciężarowe o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 7,5 tony będą odprawiane wyłącznie w drogowych przejściach granicznych z Ukrainą:

Budomierz - Hruszew (woj. podkarpackie)
Krościenko - Smolnica (woj. podkarpackie)
Zosin - Ustiług (woj. lubelskie)
Dołhobyczów - Uhrynów (woj. lubelskie)
Tym samym odprawy pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 7,5 tony będą możliwe wyłącznie na drogowych przejściach granicznych:

Korczowa - Krakowiec (woj. podkarpackie)
Medyka - Szeginie (woj. podkarpackie)
Dorohusk - Jagodzin (woj. lubelskie)
Hrebenne - Rawa Ruska (woj. lubelskie)
W przypadku przewozu towarów podlegających kontroli Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa (PIORiN), Państwowej Inspekcji Weterynaryjnej (PIW), Państwowej Inspekcji Sanitarnej (PIS) i Inspekcji Jakości Handlowej Produktów Rolno-Spożywczych (IJHARS) - kontrole prowadzone będą na dotychczasowych zasadach w wyznaczonych zgodnie z obowiązującymi przepisami punktach kontroli granicznej.Na podkarpackim odcinku granicy z Ukrainą funkcjonują następujące przejścia graniczne:

Korczowa-Krakowiec (ruch osobowy oraz towarowy)

Medyka-Szeginie (ruch osobowy, w tym pieszy oraz towarowy)

Budomierz-Hruszew (ruch osobowy oraz towarowy)

Budomierz - od 15 czerwca pilotażowo wprowadzono odprawę samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej do 7,5 t (wcześniej tylko ruch osobowy i pojazdów do 3,5 t). Program wprowadzono czasowo na okres 6 miesięcy. Dotyczy on środków transportu przeznaczonych do przewozu towarów, które podlegają kontroli granicznej i celnej. Kontrola graniczna samochodów osobowych oraz autobusów realizowana jest na dotychczasowych zasadach. Przedsięwzięcie jest odpowiedzią na wzrost przepływu towarów przez granicę z Ukrainą.

Krościenko-Smolnica (ruch osobowy oraz towarowy do 7,5 ton)

Przemyśl-Mościska (ruch kolejowy osobowy)

Z uwagi na sytuację migracyjną, decyzją Komendanta Głównego SG doraźnie wprowadzono odprawę ruchu pieszego (kierunek z Ukrainy do Polski) na wszystkich drogowych przejściach granicznych z Ukrainą.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.