Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z Przemyśla zatrzymali kobietę, która posiadała nielegalne papierosy i alkohol. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 200 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy i nielegalne wyroby spirytusowe. 70-letnia mieszkanka powiatu przemyskiego usłyszała zarzuty.
Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Przemyśla otrzymali informację, że 70-letnia mieszkanka naszego powiatu, w jednym z kiosków z artykułami spożywczymi handluje nielegalnymi wyrobami tytoniowymi i alkoholem, bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

W poniedziałek, policjanci potwierdzili swoje podejrzenia. W kiosku, na podłodze, zauważyli butelki z alkoholem, a w reklamówkach papierosy różnych marek. Podczas przeszukania policjanci ujawnili i zabezpieczyli 207 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej oraz 12,5 l nielegalnego alkoholu.

70-latka już usłyszała zarzuty m.in. wprowadzania do obrotu wyrobów tytoniowych w opakowaniach, na których nie zamieszczono ostrzeżenia zdrowotnego w języku polskim, sprzedaży alkoholu bez zezwolenia oraz posiadania nielegalnych papierosów i alkoholu.

Wstępne straty, na jakie narażony został Skarb Państwa, oszacowano na kwotę ponad 4 tys. złotych. Teraz dalszym losie mieszkanki powiatu przemyskiego zadecyduje sąd.

Kobiecie grozi grzywna oraz przepadek nielegalnego towaru.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.