Kara 10 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom, którzy włamali się do jednej z piwnic bloku mieszkalnego w Sędziszowie Małopolskim.
Pod koniec września, dyżurny ropczyckiej jednostki otrzymał zgłoszenie o włamaniu do jednej z piwnic bloku mieszkalnego na Osiedlu Młodych w Sędziszowie Małopolskim. Policjanci będący na miejscu ustalili, że sprawcy uszkodzili skobel zabezpieczający drzwi do pomieszczenia i weszli do środka, skąd ukradli m.in. zabawki, sprzęt warsztatowy, a także elektronarzędzia. Powstałe straty wyceniono na ponad 4500 złotych.

Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady pozostawione przez włamywaczy oraz przesłuchali świadków. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego ustalili i zatrzymali sprawców. Okazali się nimi 32 i 42-letni mieszkańcy Sędziszowa Małopolskiego. Mężczyznom zostały przedstawione zarzuty, do których się przyznali. Wkrótce za popełnione czyny poniosą odpowiedzialność przed sądem. Większość skradzionych przedmiotów została odzyskana i zwrócona właścicielowi.

Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 10 lat.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.