Funkcjonariusze z placówki SG w Korczowej zatrzymali obywatela Ukrainy poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania (ENA) przez szwajcarski wymiar sprawiedliwości za przestępczą działalność w Internecie.
W piątek (4 listopada) do kontroli na kierunku wjazdowym do Polski w przejściu granicznym w Korczowej zgłosił się obywatel Ukrainy. W trakcie kontroli mundurowi z SG ustalili, że dane podróżnego figurują w międzynarodowej bazie poszukiwawczej. Władze Szwajcarii wydały za nim Europejski Nakaz Aresztowania.

33-letni mężczyzna odpowie za nieuprawnione uzyskiwanie danych, oszustwa komputerowe, fałszowanie dokumentów oraz pranie pieniędzy. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Zatrzymany trafił do aresztu, gdzie czeka na postępowanie ekstradycyjne.

- Od początku roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali już ponad 300 osób poszukiwanych przez krajowe oraz zagraniczne służby.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.