Policjanci zatrzymali sprawców kradzieży quada, do której doszło pod koniec października br. Obaj usłyszeli już zarzuty i przyznali się do popełnienia przestępstwa.
Mieleccy policjanci pracowali nad sprawą kradzieży quada, do której doszło pod koniec października br. w Zdziarcu. Quad o wartości 13 tysięcy złotych został skradziony z posesji pokrzywdzonego. Oprócz pojazdu skradziono także kask oraz kilkadziesiąt litrów paliwa. Policjanci we współpracy ze zgłaszającym ustalili kto może być sprawcą kradzieży i udali się do sąsiedniego powiatu. Tam zatrzymali dwóch 25-letnich mężczyzn i odzyskali quada.

Podczas zatrzymania jeden z podejrzewanych o udział w kradzieży zaczął uciekać przed policjantami. Funkcjonariusze schwytali mężczyznę, a po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że jest poszukiwany w celu doprowadzenia do zakładu karnego, za wcześniej popełnione przestępstwa.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Kolejnego dnia, zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić mężczyznom zarzuty kradzieży. Obaj przyznali się do popełnienia przestępstwa i złożyli wyjaśnienia. Poszukiwany, po przeprowadzeniu czynności został doprowadzony przez policjantów do zakładu karnego. Drugi ze sprawców, 25-letni mężczyzna został objęty przez prokuratora policyjnym dozorem oraz środkiem zapobiegawczym w postaci zakazu opuszczania kraju.

Za kradzież podejrzanym grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności. W sprawie trwają dalsze czynności.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.