Ponad 5 tysięcy złotych stracił mieszkanka powiatu ropczycko-sędziszowskiego, która za pośrednictwem jednego z portali internetowych zakupiła węgiel.
Wczoraj (22 listopada) do Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach zgłosiła się mieszkanka powiatu ropczycko-sędziszowskiego, która powiadomiła, że została oszukana przy zakupie węgla.

- Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że na jednym z portali internetowych znalazła ofertę sprzedaży węgla. Zgłaszająca zakupiła trzy tony węgla o wartości ponad 5 tys. złotych. Od transakcji minęło kilka miesięcy, a kobieta nadal nie otrzymała zamówionego towaru, jak również zwrotu pieniędzy - poinformowała KPP w Ropczycach.

Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę podczas zakupów internetowych. Super oferta i bardzo atrakcyjne ceny, często mogą świadczyć o tym, że mamy do czynienia z oszustwem. Dokonując zakupu, zwróćmy uwagę na kilka istotnych rzeczy, co może uchronić nas przed stratą finansową:
- dokładnie sprawdzajmy oferty i wiarygodność firmy, która jest oferentem towaru,
- cena niższa od innych ofert, może świadczyć, że jest to oszustwo,
- dokładnie sprawdźmy stronę internetową sprzedawcy i platform sprzedażowych, czy nie są one podrobione,
- wybierajmy sposób zapłaty przy odbiorze towaru. Jeśli jedyną opcją jest tylko zapłata on-line, sprawdźmy, czy połączenie z bankowością internetową jest bezpieczne.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.