110 euro w związku z brakiem ubezpieczenia. Taką kwotą próbował przekupić strażników granicznych z Krościenka kierowca podróżujący z Polski na Ukrainę.
2 grudnia funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Krościenku kontrolowali 46-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna podróżował toyotą na ukraińskich tablicach rejestracyjnych.

- W trakcie odprawy granicznej mundurowi z SG stwierdzili brak ważnego ubezpieczenia pojazdu. Wówczas podróżujący dwukrotnie próbował przekupić strażników granicznych. Najpierw zaoferował łapówkę w kwocie 110 euro w zamian za odstąpienie od ukarania. Następnie w toku prowadzonych czynności obiecał kolejnemu mundurowemu korzyść majątkową w wysokości 100 euro - poinformowała Emilia Sidor z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych czynów. Otrzymał rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata oraz grzywnę w kwocie 1500 zł.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.