Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Korczowej zatrzymali 2 pojazdy figurujące w międzynarodowych bazach poszukiwawczych. Ich łączna szacunkowa wartość to 130 tys. zł.
6 grudnia do kontroli w przejściu granicznym w Korczowej zgłosiła się 46-letnia obywatelka Ukrainy. Kobieta próbowała wyjechać z Polski nissanem na norweskich numerach rejestracyjnych.

- W trakcie odprawy granicznej mundurowi z SG ustalili, że pojazd jest poszukiwany przez międzynarodowe służby. Auto o szacunkowej wartości 25 tys. zł zatrzymano, a następnie razem z kierowcą przekazano policjantom z Radymna - poinformowała Emilia Sidor z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.


Kilka godzin później na kierunku wjazdowym do Polski strażnicy graniczni zatrzymali samochód osobowy marki Skoda Octavia. Autem na ukraińskich numerach rejestracyjnych kierował 48-letni obywatel Ukrainy. W trakcie kontroli legalności pochodzenia pojazdu mundurowi ustalili, że skoda figuruje w bazie SIS oraz Interpol. Pojazd o szacunkowej wartości 105 tys. zł oraz kierowcę przekazano funkcjonariuszom Policji.

- Od początku roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili ponad 130 pojazdów pochodzących z przestępstwa. Ich łączna szacunkowa wartość to ponad 9 mln zł - dodała Emilia Sidor.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.