Za nielegalne posiadanie broni i amunicji odpowie 53-latek, u którego interweniowali kolbuszowscy policjanci.
Posłuchaj:
W niedzielę rano, kolbuszowscy policjanci interweniowali w Hucisku, w związku ze zgłoszeniem dotyczącym niebezpiecznego zachowania jednego z mieszkańców. Ze zgłoszenia wynikało, że nietrzeźwy mężczyzna zamknął się w jednym z pomieszczeń i nie chce otworzyć drzwi. Obecny na miejscu znajomy, obawiając się o jego życie i zdrowie wezwał Policję.

Kiedy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, mężczyzna podszedł do okna. W rękach trzymał przedmiot przypominający broń. Funkcjonariusze weszli do pomieszczenia i zatrzymali 53-latka. Badanie stanu trzeźwości wykazało 1,68 promila alkoholu w jego organizmie. Policjanci zabezpieczyli strzelbę, którą chwilę wcześniej 53-latek trzymał w rękach. W trakcie przeszukania jego posesji, zabezpieczyli jeszcze jedną strzelbę, pistolet oraz ponad sto sztuk różnego rodzaju amunicji. Jak ustalono mężczyzna nie posiada zezwolenia na posiadanie broni.

53-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Po zgromadzeniu niezbędnych materiałów policjanci przedstawili mu zarzut nielegalnego posiadania broni i amunicji. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór i zakaz opuszczania kraju.

Za to przestępstwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.