W Sanoku 68-letni mężczyzna upadł podczas jazdy na hulajnodze elektrycznej. Okazało się, że był pijany.
Wczoraj (4 stycznia) przed godz. 15, dyżurny sanockiej KPP otrzymał informację, że w Sanoku doszło do zdarzenia drogowego z udziałem kierującego hulajnogą elektryczną.

- Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 68-letni mężczyzna, jadąc hulajnogą elektryczną, w trakcie skręcania, stracił równowagę i się przewrócił. Do zdarzenia nie przyczynił się inny uczestnik ruchu drogowego - poinformowała KPP w Sanoku.

Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 68-latka. Okazało się, że w organizmie miał blisko 2,5 promila alkoholu. Kierujący doznał obrażeń i został przewieziony do szpila.

68-latek za swoje zachowanie wkrótce poniesie odpowiedzialność karną. Zgodnie z obowiązującymi przepisami osoba, która na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi inny pojazd niż mechaniczny, będąc w stanie nietrzeźwości, podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 zł. W uzasadnionych przypadkach sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdu innego niż mechaniczny.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.