Dwie kobiety odpowiedzą za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości. Jedna miała 1,5 promila, a druga aż 3,5 promila. Obydwie wpadły na drogach powiatu niżańskiego.
We wtorek (17 stycznia) po godz. 7 w miejscowości Wolina, policjanci niżańskiego ruchu drogowego sprawdzali, z jaką prędkością poruszają się kierowcy.

- Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli osobową toyotę, której kierująca przekroczyła dopuszczalną prędkość o 31 km/h. Podczas kontroli policjanci wyczuli od 42-latki alkohol. Badanie na stan trzeźwości wskazało u niej blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie - poinformowała KPP Nisku.

Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości, mieszkanka gminy Ulanów została ukarana wysokim mandatem oraz punktami karnymi, a jej pojazd został zabezpieczony na parkingu strzeżonym.

Dzień wcześniej przed godz. 17 w Nisku, w rejonie ulic Nowej i Zielonej, kierująca fordem, straciła panowanie nad pojazdem, wjechała w bok osobowego nissana, po czym oddaliła się z miejsca zdarzenia. Poszkodowany pojechał za kierującą, która wkrótce się zatrzymała. Wezwani na miejsce przez kierowcę nissana mundurowi, sprawdzili stan trzeźwości 32-latki. Wynik badania wskazał u kobiety blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie.

Pijana wjechała do rowu i... ukryła się w przepuście
Oprócz tego, że obydwie kierujące straciły prawo jazdy, muszą teraz ponieść konsekwencje za przestępstwo kierowania pojazdami w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo 32-latka odpowie za spowodowanie kolizji.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.