W Bliznem i Jasienicy Rosielnej odbyły się wspólne ćwiczenia brzozowskich strażaków i żołnierzy WOT.
W sobotę (28 stycznia) miały miejsce wspólne ćwiczenia Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej KP PSP w Brzozowie i jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z żołnierzami brzozowskiej kompanii 35 Batalionu Lekkiej Piechoty w Sanoku.

Miejscem zaplanowanych ćwiczeń był teren przyległy do zbiornika retencyjnego w Bliznem oraz złomowisko w Jasienicy Rosielnej.

Ćwiczenia połączone były ze szkoleniem z zakresu wspólnych działań kryzysowych z użyciem sprzętu oraz wyposażenia obu formacji i obejmowały:
- ratownictwo wodne związane z podejmowaniem poszkodowanego z wody z użyciem skafandrów do pracy w wodzie, kamizelek asekuracyjnych i rzutek,
- działania przeciwpowodziowe ukierunkowane na doskonalenie umiejętności napełniania worków z piaskiem i technik układania wałów przeciwpowodziowych,
- udzielanie pierwszej pomocy w zakresie oceny funkcji życiowych poszkodowanego, prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej i badania urazowego,
- ratownictwo techniczne z wykorzystaniem technik uwalniania osób poszkodowanych z pojazdów i możliwej współpracy żołnierzy ze strażakami w tym zakresie z użyciem sprzętu hydraulicznego.

W ćwiczeniach uczestniczyło łącznie blisko 30 strażaków: z JRG KP PSP Brzozów oraz z OSP: Blizne Jasienica Rosielna i Przysietnica, które z zaangażowaniem wspomagały kadrę instruktorską i zapewniły sprzęt ratowniczy do ćwiczeń.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.