Podrobione prawo jazdy ujawnili funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Medyce. Nieprawdziwym dokumentem posługiwał się obywatel Ekwadoru.
4 lutego do kontroli w przejściu granicznym w Medyce zgłosił się 23-letni obywatel Ekwadoru. Cudzoziemiec wjeżdżał do Polski peugeotem na ukraińskich numerach rejestracyjnych. W trakcie kontroli dokumentów strażnicy graniczni nabrali podejrzeń co do autentyczności ekwadorskiego prawa jazdy.

- Szczegółowa analiza dokumentu z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu wykazała, że jest on podrobiony. Kierujący nie przyznał się do wykorzystania fałszywego dokumentu, w związku z czym sprawa zostanie skierowana do sądu - poinformowala Emilia Sidor z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Cudzoziemcowi grozi kara grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Obywatel Chin z fałszywką za 500 euro
Od początku 2023 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili ponad 40 fałszywych dokumentów, w tym 16 nieprawdziwych praw jazdy.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.