Kara do nawet 15 lat więzienia grozi 51-letniemu mężczyźnie, który podejrzany jest o przywłaszczenie karty płatniczej. Sprawca, działając w warunkach recydywy, posługując się nie swoją kartą, kupował alkohol i papierosy.
W ubiegłym tygodniu do policjantów z Baranowa Sandomierskiego zgłosiła się kobieta ze znalezionym damskim portfelem. Mieszkanka gminy oświadczyła, że portfel znalazła w Skopaniu. Okazało się, że były w nim dokumenty, karta płatnicza i pieniądze.

Funkcjonariusze natychmiast zajęli się sprawą. W toku prowadzonych czynności ustalili właścicielkę odnalezionego portfela. Była nią 62-letnia mieszkanka gminy Baranów Sandomierski. Ponadto śledczy ujawnili, że od 2 lutego br, nieznana osoba kilkakrotnie posłużyła się kartą płatniczą w sklepach i na stacji paliw, płacąc za alkohol i papierosy.

Policjanci szybko ustalili tożsamość sprawcy, którym okazał się 51-letni mieszkaniec gminy Baranów Sandomierski. Mężczyzna był notowany w przeszłości za popełnione przestępstwa.

Policjanci zatrzymali 51-latka. Mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań.

Prowadząc dalsze czynności, stróże prawa ustalili, że sprawca przywłaszczoną kartą płatniczą, dokonał dziesięciokrotnej płatności, powodując straty na łączną kwotę bliską 550 złotych. A następnie przywłaszczony portfel zgubił.

Policjanci przesłuchali mężczyznę. Na podstawie zebranego materiału przedstawiono mu łącznie 11 zarzutów popełnionego przestępstwa kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. Podejrzany przyznał się do winy. Ustalono, że mężczyzna działał w warunkach recydywy.

W dniu 9 lutego br. prokurator w oparciu o przedstawiony materiał dowodowy zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Mieszkaniec gminy Baranów Sandomierski będzie odpowiadał przed sądem. Za popełnione czyny grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do nawet 15 lat.

Teraz za swoje postępowanie, będzie odpowiadała przed sądem.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.