Nowym szefem brzozowskiej policji został mł. insp. Mariusz Skiba.
W czwartek 9 lutego, w sali Starostwa Powiatowego w Brzozowie odbyła się uroczysta zbiórka, związana ze zmianą na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Brzozowie.

Zmiana na stanowisku komendanta policji w Brzozowie

W uroczystości wzięli udział: Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinsp. Dariusz Matusiak, Starosta Brzozowski Zdzisław Szmyd, Przewodniczący Rady Powiatu Brzozowskiego Henryk Kozik, Dyrektor Biura Poselskiego Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Adama Śnieżka - Andrzej Wrona, Burmistrz Brzozowa Szymon Stapiński oraz wójtowie gmin powiatu brzozowskiego, Prokurator Rejonowy Zbigniew Piskozub, Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Brzozowie st. bryg. Krzysztof Folta. Na uroczystości nie zabrakło policjantek, policjantów oraz pracowników cywilnych Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie.

Zmiana na stanowisku komendanta policji w Brzozowie

W czasie uroczystej zbiórki, podinsp. Joanna Kędra zdała obowiązki służbowe na dotychczasowym stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Brzozowie. Podziękowała za współpracę wszystkim władzom samorządowym, policjantom i pracownikom brzozowskiej jednostki.

Zmiana na stanowisku komendanta policji w Brzozowie

W trakcie uroczystości mł. insp. Mariusz Skiba odebrał z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie rozkaz o powierzeniu obowiązków Komendanta Powiatowego Policji w Brzozowie oraz złożył meldunek o objęciu stanowiska.

Zmiana na stanowisku komendanta policji w Brzozowie

Mł. insp. dr Mariusz Skiba do Policji wstąpił w 1996 r., po ukończeniu studiów na kierunku historii w Rzeszowie. Jak wszyscy oficerowie, jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Służbę rozpoczynał w Jaśle, w kompanii patrolowo-interwencyjnej, następnie w pionie przestępczości gospodarczej i na stanowisku oficera prasowego. W 2006 r. awansował na stanowisko rzecznika prasowego komendanta wojewódzkiego Policji w Rzeszowie (2006-2009).

Zmiana na stanowisku komendanta policji w Brzozowie

W komendzie wojewódzkiej mł. insp. dr Mariusz Skiba był też pełnomocnikiem KWP do spraw ochrony praw człowieka, a od 2016 r. do niedawna - naczelnikiem wydziału komunikacji społecznej. W komendzie powiatowej w Brzozowie pracował już wcześniej, w latach 2015-2016 pełniąc funkcję I zastępcy komendanta powiatowego. W 2018 r. uzyskał tytuł doktora nauk humanistycznych.

W ostatnich tygodniach to kolejna zmiana na stanowisku komendanta. Niedawno informowaliśmy o zmianach kadrowych w komendzie powiatowej w Sanoku i komendzie powiatowej policji w Jaśle.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.