W sobotę i niedzielę policjanci prowadzili działania mające na celu eliminacje z ruchu drogowego nietrzeźwych kierowców. Podczas akcji "Trzeźwość" funkcjonariusze skontrolowali prawie 1500 kierujących. Dwóch z nich wsiadło za kierownicę w stanie nietrzeźwości.
Pierwszy nietrzeźwy kierowca został zatrzymany w sobotę rano w Husowie. Około godz. 7 funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali do kontroli pojazd marki Suzuki, za kierownicą którego siedział 60-letni mieszkaniec gminy Markowa. Podczas badania stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna prowadził samochód mając promil alkoholu w organizmie.

Ponad 1,5 promila alkoholu miał natomiast kierowca audi, którego następnego dnia po godz. 8 również w Husowie zatrzymali policjanci. Tym razem w stanie nietrzeźwości za kierownicą usiadł 61-letni mieszkaniec gminy Markowa.

Obaj mężczyźni stracili już prawo jazdy. Teraz za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.