Surowe konsekwencje czekają kierowcę opla, który na zakazie wyprzedzania i podwójnej linii ciągłej, wyprzedził radiowóz. Inny kierowca, który na skrzyżowaniu wyprzedzał tirem inną ciężarówkę, otrzymał wysoki mandat oraz punkty karne. Policja przypomina o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego i apeluje o rozsądek na drodze.
Policjanci drogówki realizują zadania związane, nie tylko z eliminacją z dróg nietrzeźwych kierujących, czy dotyczące przestrzegania limitów prędkości, ale również związane z innymi wykroczeniami, jakie popełniają kierowcy na drodze. W środę przed godz 19, w miejscowości Przędzel, kierujący osobowym oplem, pomimo obowiązującego znaku dotyczącego zakazu wyprzedzania oraz linii podwójnej ciągłej na jezdni, wyprzedził policjantów ruchu drogowego jadących radiowozem.

Mundurowi natychmiast udali się za kierowcą opla, który zignorował obowiązujące przepisy. Mieszkaniec powiatu niżańskiego skorzystał z prawa do odmowy przyjęcia mandatu. Za popełnione wykroczenia został sporządzony wobec niego wniosek o ukaranie do sądu.

Dwie godziny później, w sąsiedniej miejscowości na terenie powiatu, policjanci zauważyli wyprzedzającego samochodem ciężarowym na skrzyżowaniu inną ciężarówkę. Mieszkaniec powiatu jarosławskiego został ukarany mandatem w wysokości 1000 złotych oraz 10 punktami karnymi.

Policjanci apelują o rozsądek, a ci, którzy lekceważą przepisy ruchu drogowego, muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.